Kategoriler
Haberler

Katlanabilir Samsung Galaxy F Çift Batarya ile Geliyor

Huawei’in Şubat ayının sonlarında Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde bir katlanabilir telefon tanıtıp tanıtmayacağı belirsizliğini koruyor. Ancak bugün bir kez daha bildirildiği gibi Samsung’un Galaxy S10 telefonlarının duyurusunu MWC’den 1 hafta önce yapması bekleniyor. Bu durumda şirket Galaxy F’i MWC’ye taşımayı seçmiş oluyor. Yeni iddialar beraberinde Galaxt F’in çift bataryası olacağını da doğruladı.

Katlanabilir Samsung Galaxy F Çift Batarya ile Geliyor

Bazı kaynaklara göre Samsung, 20 Şubat’ta San Francisco ve Londra’da “10. yıldönümü amiral gemisi telefonu”nu eş zamanlı olarak açıklamayı planlıyor. Bu da MWC 2019’un 25 Şubat’ta gerçekleştirileceği tarihten 1 hafta öncesi demek. Bu durumda şirket MWC’de tüm sahneyi Galaxy F’e ayırmış olacak. Galaxy S10’lar ne tamamen ön plana çıkarılacak ne de Galaxy F’lerin gölgesinde kalacak.

Katlanabilir Samsung F Çift Batarya ile Geliyor

Galaxy S10’lar geçen yılın Galaxy S9 lansman tarihinden beş gün önce tanıtılmış olacak. Şaşırtıcı bir şekilde, “konuya aşina olan insanlar”, Samsung’un 20 Şubat’taki özel etkinlikte, biraz şaşırtıcı şekilde, “tamamen işlevsel bir katlanabilir ekranlı telefon” sergileyeceğini iddia ediyor. Yani bu konuda görüşler ikiye ayrılmış durumda.

Samsung Galaxy Fold prototipleri şimdiden kullanıma hazır olabilir. Zira açıklandığı gibi Samsung’un bu çığır açan cihazları 2019’un ilk yarısında marketlere sunması bekleniyor. Şirket daha önce katlanabilir telefonunu göstermişti ancak işlevselliği net değildi. Şimdiyse “tamamen işlevsel” ibaresi önem kazanıyor. 5 gün erken tanıtılacak S10’ların en önemli özelliği 5G desteği olacak.

Galaxy F ya da Galaxy Fold bu anlamda iki batarya taşıyacak. Bunlar telefonun her iki yüzünde bulunacak ve her biri 3100 mAh olacak. Galaxy S10 Lite ve Galaxy S10’un da 3100 mAh batarya ile geleceği söylenmişti. Ancak belirtelim Galaxy S10’un 5G versiyonunda muazzam bir 5000 mAh pil kullanılıyor. Bu kapasitesi yaklaşan Galaxy M20 ve M30 ile aynı olacak.

Böylece artık 2019 Galaxy amiral gemilerinin pil istatistikleri hakkında tam bilgiye sahibiz. Özellikle Galaxy Fold’daki ikili batarya yaklaşımı harika bir fikir gibi görünüyor ve doğru çıkıp çıkmadığını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum