Kategoriler
Haberler

2019 iPhone’ların İsimleri ve Bazı Özellikleri Belli Oldu

Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir rapora göre, Apple, mevcut iPhone XS Max, XS ve XR’ın yerine 2019’da üç yeni iPhone’u piyasaya sürecek.

2019 iPhone’ların İsimleri ve Bazı Özellikleri Belli Oldu

2019 iPhone'ların İsimleri ve Bazı Özellikleri Belli Oldu
2019 iPhone’ların İsimleri ve Bazı Özellikleri Belli Oldu

Önceki sızıntılarda 2019 iPhone’daki üçlü kameranın ilk konsept görüntüsü ile karşılaştık. Bu özel rapor, üçüncü kameranın neler yapabileceği hakkında ayrıntılı bilgi vermese de, beklentiler ve söylentiler, GoPro ile benzer bir görüş alanı sunan ultra geniş açılı bir kameraya işaret ediyor. Oldukça az sayıda telefon üreticisi zaten telefonlarında ultra geniş açılı kamera sunuyor: Huawei Mate 20 Pro’da ve LG V40 da var. Ancak, görüntü kalitesi şu andaki ultra geniş açılı telefon kameralarında yeterince iyi değil ve beklentiler Apple’ın daha iyi bir görüntü kalitesiyle daha rafine bir deneyim sunabileceği yönünde.

Üçlü kamera yalnızca en pahalı 2019 iPhone’la geliyor

Apple ayrıca XR’ın LCD ekranını yeni iPhone’da OLED ekran ile değiştirmeyi düşünüyor. OLED ekranlar tipik olarak daha yüksek kontrasta sahiptir ve daha canlı, daha doygun renkler gösterir. Şu anda, iPhone XS ve XS Max zaten OLED ekranlara sahip, ancak XR modelinde LCD ekran var.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Bu son rapora dayanarak, üç yeni 2019 iPhone’un kısa bir özetini çıkarabiliriz (bunlara iPhone XI serisi olarak bakacağız):

  • iPhone XI Max: OLED ekran, üçlü kamera sistemi
  • iPhone XI: OLED ekran, çift kamera
  • iPhone XR 2019: OLED ekran, çift kamera

Üretim zaman çizelgesine bakarsak şu anda Apple’ın 2019 modellerinde büyük değişiklikler yapıp yapmadığını öğrenmek için henüz çok erken. Ancak 2019 iPhone‘lar her şeye rağmen şimdiden üçlü kamera iddiaları ile çevrelenmiş görünüyor. O nedenle yeni yonga seti, 2019 XR’de OLED ekran fikri ve kamera özellikleri dışında 2019 iPhone’lar fazla bir değişiklikle gelmeyebilir.

Peki siz 2019 iPhone’un bu ilk görüntüsü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sadece en pahalı iPhone’un (muhtemelen, XI Max’in) üçlü kamera ile gelecek olması sizi hayal kırıklığına uğrattı mı? Diğer 2019 iPhone’ların hala çift kameraya sahip olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum