Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S10X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Koreli bir yayın kuruluşu olan ETNews tarafından bugün ortaya atılan iddialara göre Samsung’un 5G destekli ilk telefonu Galaxy S10X adını taşıyacak. Samsung Galaxy S10X’in içindeki “X” şirketin onuncu yıl dönümü anlamına geliyor.

Samsung Galaxy S10X 5G Desteklecek

Samsung Galaxy S10X 5G Desteklecek

Samsung Galaxy S10X önümüzdeki Mart ayının son günlerine doğru piyasaya sunulacak. Cihazın Güney Kore’de açıklanan fiyatı 1425 dolar ile 1600 dolar arasında bir seviyeye karşılık geliyor. Galaxy S10X 20 Şubat’ta diğer LTE tabanlı modeller ve katlanabilir Samsung telefonu ile birlikte tanıtılacak.

Samsung Galaxy S10X 6.7 inç boyutunda iki ekrana sahip olacak. Ekranlarda ekran içi parmak izi okuyucusu bulunacak. Bellek özelliği tarafında ise bizleri 10 GB RAM karşılayacak. Galaxy S10X‘in maksimum depolama kapasitesi 1 TB olacak. Ancak bu 512 GB dahili depolama ve 512 GB microSD kart birlikte kullanıldığında elde edilecek.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Diğer Samsung Galaxy S10X Özellikleri

Galaxy S10X’in dünyanın ilk 5G’li telefonu olması bekleniyor. Samsung “X” ibaresi ise Apple’ın iPhone X ile izlediği yolu takip ediyor. 1 TB maksimum depolama kapasitesi ile telefon yine başka bir ilke imza atacak. Telefonda kullanıcının telefonu kullanma alışkanlıklarını izleyerek, performansını ve işlevlerini özelleştiren bir yapay zeka özelliği de bulunacak.

Samsung S10X’in diğer donanım özellikleri arasında toplam 6 altı kamera (4 arka 2 ön), Snapdragon 855 çipseti, Super AMOLED ekran ve 5000 mAh depolama kapasitesi bulunuyor. “Life pattern” isimli mod S10X’in ana silahı olacak. Bu makine öğrenme özelliği, S10X’in kullanıcının alışkanlıklarını öğrenmesini sağlayacak. Bu yöntemle belirli uygulamaların daha hızlı açılması gibi işlevler sunulacak.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum