Kategoriler
Haberler

YouTube Uygulaması iPhone’da Jest Desteği Kazandı

YouTube uygulaması iPhone’da jest desteği kazandı. YouTube mobil uygulaması artık jestleri kullanarak kliplerde gezinmenin yeni bir yolunu sunuyor. Jestler şu an için iPhone kullanıcılarının erişimine açılmış durumda. YouTube, bu hafta yeni özelliğini buradaki tüm iOS cihazlarına bir güncelleme ile ekledi.

YouTube Uygulaması iPhone’da Jest Desteği Kazandı

Yeni yatay kaydırma hareketi iPhone kullanıcılarının videolarda ileri ve geri geçiş yapmalarını sağlar. YouTube ayrıca, ileri kaydırmanın kullanıcıları bir sonraki önerilen videoya götüreceğini; en son izlenen videoya gitmek için yalnızca geri kaydırmaları gerektiğini belirtiyor.

Ne kadar ileri ve geri kaydırdığınıza bakılmaksızın, daha önce izlediğiniz videoya dönüş yaptığınızda kaldığınız yerden devam eder. Görünüşe göre, güncelleme mobil cihazlarından YouTube‘u kullanan kullanıcılara video oynatma üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı amaçlıyor.

Ne yazık ki, daha önce de belirtildiği gibi, jest / gesture desteği yalnızca başlangıçta iOS kullanıcıları tarafından kullanılacak. YouTube henüz Android hakkında bir şey söylemedi, ancak güncellemenin Google’ın platformuna en kısa zamanda geleceğini umuyoruz. Bu tür güncellemelerde iOS genellikle Android’e göre bir adım önde oluyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum