Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S10’un Ekran Parmak İzi Okuyucusu Ekran Koruyucu ile Çalışmayacak

Beş yıl boyunca geleneksel parmak izi tarayıcılarını kullandıktan sonra Samsung, Galaxy S10 serisi ile ultrasonik ekran parmak izi okuyucusu çözümüne geçmeye hazırlanıyor. Ancak bu hareket beraberinde önemli bri dezavantaj getirebilir. Yapılan testlere bakılırsa Galaxy S10’un ekran parmak izi okuyucusu ekran koruyucu ile çalışmayacak.

Samsung Galaxy S10’un Ekran Parmak İzi Okuyucusu Ekran Koruyucu ile Çalışmayacak

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10

Armadillotek markası Galaxy S10 ve Galaxy S10+ için erkenden kılıflar hazırlayan markaların başında geliyor. Kılıf üreticisi yapmış olduğu “gerçek” testlerde ekran koruyucu kullanıldığında Galaxy S10’un ekran parmak izi okuyucusunun tepkisizleştiğini ya da iyi çalışmadığını fark etmiş.

Bu durum nedeniyle şirket popüler Vanguard kılıfının Galaxy S10 versiyonunda ekran koruyucusu bulunmayacak. Çoğu insan için kılıfta ekran koruyucunun bulunmaması çok önemli olmayabilir. Ancak telefonlarını tamamen korumayı tercih edenler için haberler biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Özellikle konu Galaxy S10 gibi en pahalı telefonlardan biri olduğunda.

Kötü haberlere rağmen, daha ucuz olan Galaxy S10E ile test yapan üreticiler, ekran koruyucularının günlük kullanımı etkilemeyeceğinden neredeyse emin. Zira daha üst sınıf kardeşlerinden farklı olarak, S10E’de ekran parmak izi okuyucusu bulunmuyor. Bunun yerine geleneksel parmak izi sensörü cihazın yan tarafında bulunuyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum