Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy S10 iPhone XS’den Yavaş mı?

Samsung Galaxy S10 iPhone XS’den yavaş mı olacak? Samsung Galaxy S10, GeekBench’te tespit edildi ve ilk rakamlar ortaya çıktı. Bu kez, Güney Koreli devin Exynos 9820 yonga setini kullanan bir Samsung S10 ile karşı karşıyayız. Cihaz, SM-G973N model numarasını taşıyor. Test sonuçlarına göre Samsung’un yeni Exynos 9820 çipseti ile Qualcomm Snapdragon 855 arasında bazı belirgin farklılıklar var. Ancak hepsi bu değil.

Samsung S10 ve iPhone XS Hız Karşılaştırması

Samsung S10 ve iPhone XS Hız Karşılaştırması

Özellikle, tek çekirdekli sonuç, Android dünyasındaki herhangi bir yonganın çok ötesinde – şu anki Kirin 980 (3400 civarında) ve Snapdragon 845 (2400’lerde) yeni nesil Exynos’la eşleşemiyor. Snapdragon 855 rakamları ise (S10+’lı test) çok daha düşük (ortalama 3400-3550). Öyle ki eski Exynos 9810 yeni çipsete en çok yaklaşan model oluyor. Tek çekirdekli sonuçlarda 3600’ün üzerine çıkıyor ve hatta S9+ ile 3700’leri geride bırakıyor. Buna rağmen, iPhone XS hala ufkun uzak tarafında.

Exynos 9820’nin çok çekirdekli performansı oldukça saygın olsa da yeteri kadar etkileyici değil. Bununla birlikte test sonucundan Exynos’lu Galaxy S10’un Kirin 980’li Huawei Mate 20 Pro’ya açık bir fark attığı görülüyor. Kirin 980 her ne kadar görece eski olsa da çipset Snapdragon 845‘den aylar sonra piyasaya çıkmıştı. Yine de Huawei pazarın rekabetçi yongalarından birini üretmeye devam ediyor.

Exynos 9810 ile Samsung ilk kez Android dünyasında çipset tasarımında köklü bir değişiklik yaparak tek çekirdekli performansta rekabetçi kalmaya başladı. Apple yıllardır bunu en iyi şekilde başarıyor. Yongalarını tek çekirdekte en yüksek hıza ulaşacak şekilde dizayn ediyor. Bunun sonuçları ise açık. Aynı dönemlerde piyasaya sunulmasına rağmen Android’ler bir süredir iPhone’ların geride seyretmeye alışık. Apple’ın Bionic çipseti bu sene de hem tek çekirdekli hem de çok çekirdekli performans da trendi belirlemeye devam ediyor; kısaca en iyisi.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum