Kategoriler
Apps & Oyunlar

Telefonda Stüdyo Kalitesinde Müzik Kaydedin

Yeni yayımlanan bir rapora göre, dünyaca ünlü ses ekipmanları ve ses yazılımları üreticisi Dolby “234” kod adını taşıyan bir uygulamayı Haziran ayından beri gizlice test ediyor. Dolby Live adı altında markete giriş yapacak olan uygulamanın, müzisyenlerin ve tüm kullanıcıların telefonları ile stüdyo kalitesinde müzikler üretmesine izin vereceği bildiriliyor. Dolby teknolojisi, uygulamanın kayıt sırasında arka plandaki gürültüyü ortadan kaldırmasına ve çok daha fazlasını yapmasına izin verecek.

Telefonda Stüdyo Kalitesinde Müzik Kaydedin

Telefonda Stüdyo Kalitesinde Müzik Kaydedin
Dolby Live ile stüdyo kalitesine müzik kaydedin

Uygulamanın ücretsiz olması beklense de, kullanıcılar “Amped, Bright, Lirik, Thump, Deep veya Natural” gibi çeşitli efektler içeren ses paketleri satın alabilecekler. Uygulamayı yükleyenlere yedi günlük ücretsiz deneme sürümü sunulacak. Teste katılmak isteyenler Dolby 234’ün resmi web sitesinden kayıt olabilirler. Dolby, uygulamayı test etmek için seçilip seçilmediğinizi size bildirecek. Seçilirseniz, Dolby, Apple’ın TestFlight platformu üzerinden “234” uygulamasını yükleyebileceğinizi söylüyor.

Telefonda Stüdyo Kalitesinde Müzik Kaydedin
Dolby ses kayıt uygulaması çeşitli paketler ve özellikler sunuyor

Ekran görüntülerinde, arka plan gürültüsünü ortadan kaldırmanın yanı sıra, uygulamanın kullanıcının bas ve tiz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmasına izin vereceği anlaşılıyor. Dolby’nin Dynamic EQ özelliği ile kullanıcıların kayıtlarına daha fazla ton ve genişlik eklemesi mümkün olacak. Aynı zamanda canlı performansların “ideal” ses seviyesinde kaydedilmesini sağlayacak. Kayıt tamamlandığında, kullanıcı bunu Dolby’nin ses merkezli sosyal ağı üzerinden paylaşabilecek. Aynı zamanda Soundcloud‘a yükleyebilecek veya dışa aktarıp paylaşabilecek.

Uygulamayı kullanarak bir albüm kaydetmeyi beklemeyin; en azından şu anki haliyle. Ancak “234”, marketlere giriş yaptığında (Android ve iOS) gitarınızla veya favori enstrümanınızla bazı pratik kayıtlar almak ve bunları çevrenizle paylaşmak için en iyi mobil uygulama çözümü olacak gibi görünüyor. Dolby kayıt uygulaması ile ilgili tüm paylaşacaklarımız şimdlik bunlardı.