Kategoriler
Haberler

Huawei’in NM Kartı SD Kart ile Karşılaştırıldı

Huawei, yeni bir bellek kartı standardı olan NM’yi son cihazlarında kullanmaya başladı. Bunlar arasında Mate 20 serisi bulunuyor. Ancak herhangi bir faydası var mı merak edilen konular arasında. Bu anlamda Huawei’in NM kartı microSD ile kıyaslandı. Karşılaştırmalar, NM kartların microSD kartlarla benzer ya da aynı performansta olduğunu gösteriyor.

Huawei’in NM Kartı microSD ile Kıyaslandı

Huawei'in NM Kartı microSD ile Karşılaştırıldı
Huawei Mate 20’ler NM kart destekliyor

NM kartlar EMMC 4.5 protokolünü UHS-I U3 hız derecesinde kullanıyor. Huawei’in sonuçlarına göre NM kart 90 MB / sn’lik zirve okuma ve 30 MB / sn’lik sürekli yazma hızlarına sahip. Ancak bu hızlar yalnızca teorik değerler. Kartı teste alan Hi-Tech aslında NM kartların gerçek dünyada SD kartlarla aynı performansı verdiğini ortaya çıkardı.

Yeni sayılara bakıldığında karşımıza 70 MB / sn ortalama ve 74 MB / sn maksimum okuma ile 83 MB / sn maksimum ve 73 MB / sn ortalama yazma sonuçları çıkıyor. NM kartlarla 6.7 GB’lık bir dosyayı kopyalamak 1 dakika 33 saniye sürmekte. Tüm NM kartlar Toshiba tarafından üretiliyor ve an itibariyle yalnızca 128 GB versiyonu mevcut.

İlginizi Çekebilir:  Android'de arama kayıtları ve kısa mesaj gizleme

Şirket yakında 64 ve 256 GB NM kartları Huawei’ye sunacak. Şu ana kadar yalnızca 4 telefon NM kartı kullanıyor; tüm Huawei Mate 20 telefonlar. Bilgisayarlar için NM okuyucu sunuluyor ancak SD okuyucular kadar yaygın değiller. Huawei muhtemelen NM destekli daha fazla telefon çıkaracak. Şirketin neden microSD’leri terk ettiği ise gizemini koruyor.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum