Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Netflix’te Yeni Dizi Bölümlerini Otomatik İndirme

Android‘li cihazlardaki Netflix’te Yeni Dizi Bölümlerini Otomatik İndirme özelliğinin nasıl etkinleştirilebileceğine değineceğiz. Popüler video akış servisi Netflix’in mobil uygulamasının en sevilen noktalarından birisi dizi ve filmleri cihaza indirme olanağı sunması. Bu sayede internet bağlantısına geçici olarak ulaşamadığınız anlarda dahi dizi / film keyfiniz kesintiye uğramıyor. Ek olarak Netflix favori dizinizin mevcut durumda cihaza depolanmış olan bölümünü izlemeyi bitirdiğinizde yeni bölümünü otomatik olarak indirebiliyor.

Netflix'te Android Uygulamasında Ekrandaki Butonlar Devre Dışı ...

Bu özellik ne yazık ki şu an iPhone kullanıcıları için aktif değil. Netflix’in Smart Downloads şeklinde adlandırdığı bu akıllı indirme özelliği bu etapta yalnızca Android’de mevcut. iOS’te ne zaman kullanılabilir durumda olacağı konusunda bir bilgi verilmiş değil. Yani Apple ekosisteminden bir cihaza sahip olan kullanıcılar The Office ya da Ozark’ın sonraki bölümünü elle indirmek zorunda.

Android: Netflix’te Yeni Dizi Bölümlerini Otomatik İndirme

Örneğin Bojack Horseman dizisinin ilk bölümünü Android telefonunuza indirip izlediğinizi varsayalım. Dizi bittiğinde Netflix sizi bölüm seçim ekranına yönlendirecektir. Netflix yeni bölümü indirmeye başlarken izlemiş olduğunuz bölümü de cihazdan kaldıracaktır.

Smart Downloads özelliğinin yalnızca WiFi ağları ile kullanılabildiğini ifade edelim. Netflix’ten hücresel bağlantı üzerinden yararlanıyorsanız bu özelliği kullanamayacaksınız.

Smart Downloads özelliğini aktive etmek için Netflix arayüzünde sağ alt kısımda bulunan More butonuna dokunun. App Settings ile devam edin.
Smart Downloads seçeneğinin hemen yanındaki anahtarı etkinleştirin.

Netflix favori dizinizin mevcut durumda cihaza depolanmış olan bölümünü izlemeyi bitirdiğinizde yeni bölümünü otomatik olarak yüklemeye başlayacaktır.