Kategoriler
Rehberler

iOS’de App Store Aboneliklerini Görüntüleme ve İptal Etme

Apple’ın App Store’u, abonelik sistemi olan uygulamalarla doludur. Bu, hem geliştiriciler hem de uygulamalarının sürekli güncellenmesini isteyen kullanıcılar için harika. Ancak bir uygulamayı artık kullanmıyorsanız neden aboneliğinizi iptal etmiyorsunuz? İşte iPhone ve iPad’de abonelikleri iptal etmek.

iPhone ve iPad’de Abonelikleri İptal Etmek

iPhone ve iPad'de Abonelikleri İptal Etmek

Bir iPhone veya iPad uygulamasında bir aboneliği iptal etmek her zaman yapılacak en kolay şey olmamıştır, çünkü Apple bu işlemi biraz da olsa gizlemeye çalışır.

Apple, geçenlerde iPhone ve iPad sahiplerinin App Store üzerinden aboneliklerini nasıl iptal edeceklerini değiştirdi ve neyse ki artık her zamankinden daha kolay. Ancak, hayattaki her şeyde olduğu gibi, bir şey ancak nasıl yapılacağını bilirseniz kolaydır.

Uygulama Abonelikleri Nasıl Görüntülenir ve İptal Edilir?

Başlamak için App Store’u açın ve ekranın üstündeki Apple Kimliğinizi temsil eden simgeye dokunun.

  • Apple kimliği simgesine dokunun.
  • Ardından, “Abonelikleri Yönet” e dokunun.

Burada, şu anda ödeme yaptığınız tüm uygulama içi aboneliklerin bir listesini göreceksiniz. Yeniden abone olmak istiyorsanız listenin sonunda süresi dolmuş olanları da bulacaksınız. Bir aboneliği iptal etmek için, yönetmek istediğiniz uygulamanın adına dokunun.

Özellikle de App Store'un sunduğu en iyi özelliklerin tadını çıkarmaya devam edersek.

Bir sonraki ekran, abonelik geçmişini ve halihazırda abone olduklarınızı yanında bir onay işareti ile görüntüler. İptal etmek için, ekranın altındaki “Aboneliği İptal Et” düğmesine dokunun. İşlem yapılmadan önce kararınızı onaylamanız istenecektir.

Bir aboneliği iptal ettikten sonra bile, mevcut faturalandırma süreniz sona erene kadar ilgili özelliklere erişebileceğinizi unutmayın.

Kullanılmayan uygulama aboneliklerini iptal etmek birkaç lira tasarruf etmenin harika bir yolu olabilir. Ancak bu aboneliklerin kötü olduğu anlamına gelmez. Uygulama geliştiricileri için sürdürülebilir gelir modelleri hayati öneme sahiptir. Özellikle kullanıcılar olarak App Store’un sunduğu en iyi özelliklerin tadını çıkarmaya devam etmek istiyorsak.