Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S8 / S9 ve Note 8 / Note 9’da Ekranın Kenarındaki Çubukları Kaldırmak

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ne zaman satışa çıkıyor? - Teknoloji Haberleri

Samsung Galaxy S8 / S9 ve Note 8 / Note 9’da Ekranın Kenarındaki Çubukları Kaldırmak için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Bazı kullanıcılar Galaxy S8, S8+, S9, S9+, Note 8 ve Note 9’da One UI arayüzüne geçişin ardından ekranın sağ ve sol kenarında beliren çubuklardan şikayetçi.

Bu çubuklar esasında bir hata ya da sorun değil, akıllı telefonun tek elle kullanımını kolaylaştıran One Hand Operation+ uygulamasının parçası.

Samsung One Hand Operation+ uygulaması Android Oreo işletim sistemi versiyonunu çalıştıran Samsung akıllı telefonlarda jest tabanlı kullanım deneyimi sağlıyordu ancak Android 9 Pie işletim sistemiyle birlikte tam ekran jestlerin devreye girmesiyle One Hand Operation+’a pek de gerek kalmadı.

Samsung Galaxy S8 / S9 ve Note 8 / Note 9’da Ekranın Kenarındaki Çubukları Kaldırmak

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ekranın iki yanındaki çubuklar One Hand Operation+ uygulamasının parçası ve bunları kaldırmak için ilgili uygulamayı devre dışı bırakmak yeterli oluyor.

One Hand Operation+ aracının anahtarı bildirim panelinde yer alıyor, basitçe o anahtarı kapatmanız gerekmekte.

Bildirim panelinde aracın kısayolunu göremiyorsanız arama kutucuğuna One Hand Operation+ yazıp uygulamaya erişebilirsiniz.

One Hand Operation+’ı kullanmak istiyor ancak ekranın sağı ve solundaki çubuklardan kurtulmanın güzel olacağını düşünüyorsanız One Hand Operation+ uygulama ayarlarından transparanlığı High yani yüksek seviyeye taşıyabilirsiniz.