Kategoriler
Haberler

Android Q Beta Ekran Kaydı Özelliği Sunuyor

Android Q Beta 1’in Google’ın Pixel ailesi akıllı telefonları için yayınlandığını duyurmuştuk. Android Q işletim sistemindeki yenilikler de beklendiği gibi Beta versiyonunun yayınlanmasıyla birlikte ortaya çıkmaya başladı.

iOS işletim sisteminde bulunan bir özelliğin daha sonra Android’e kazandırılması çok yaşadığımız bir durum değil fakat Android Q iOS’in ön yüklü olarak sunduğu bir özelliği getiriyor: Ekran videosu kaydetme.

Android Q Beta Ekran Kaydı Özelliği Sunuyor

Google Pixel akıllı telefonlarda Settings -> System -> Advanced -> Developer Options -> Feature Flags menüsü ziyaret edilip settings_screenrecord_long_press seçeneği aktive edildiğinde ekran kaydı özelliği kullanılabilir hale geliyor. Güç butonu ile açılan menüde yer alan Screenshot butonuna basılı tutulduğunda ekran kaydı başlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Google Play'de virüslü 2FA uygulaması tespit edildi

Öncesinde bir diyalog kutusu kaydı seslendirme ve dokunuşları göstermeyle ilgili seçenekleri de sunuyor. Ekran kaydı özelliğini Techusiast YouTube kanalının paylaştığı videonun 7:30 dakikasından itibaren görebilirsiniz.

Güç menüsünde Emergency seçeneği bulunmakta, bu daha önce kilit ekranında PIN girişi esnasında kullanılabilir durumdaydı. Android Q ile ilgili önceki söylentiler işletim sisteminin Sensor Privacy, Wi-Fi WPA3 ve 5G desteği ile geleceğini işaret ediyordu. Android Q işletim sistemi yeniliklerinin detaylarını Mayıs ayındaki Google I/O etkinliğinde öğrenebileceğiz.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.