Kategoriler
Rehberler

iPad’te Açılır Mesajlara (Pop-up) İzin Vermek

iPad'te Açılır Mesajlara (Pop-up) İzin Vermek

iPad web’de gezinmesi en rahat cihazlardan biridir. Kullandığı Safari tarayıcısı açılır pencereleri engelleme özelliği ile biliniyor. Bu özellik web sayfalarında aniden karşınıza çıkan kutucukların açılmasını önler. Ancak bazen bunları görmeye ihtiyacınız olabilir.

iPad’te Açılır Mesajlara (Pop-up) İzin Vermek

Açılır pencere (popup) engelleyicisi varsayılan olarak etkindir ve çoğu zaman tam olarak istediğiniz gibi de çalışır. Ancak bahsettiğimiz gibi kimi sitelerde pop-up’lara izin vermeniz gereken durumlar olabiliyor. Bazı siteler, özellikle bankacılık sitelerinin düzgün çalışması için açılır pencerelere ihtiyaç duyuluyor.

Diğer web siteler ise sizden haber bültenleri gibi servislere kaydolmanızı isteyen açılır pencereler kullanır. Eğer bunlara kayıt olmak isterseniz açılır pencerenin görülmesini isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

Neyse ki iPad’de pop-up’lara kolayca izin verebilirsiniz, bu işlem yalnızca birkaç dokunuşla yerine getiriliyor. Ne yazık ki her zaman pop-up’lara izin vermek istediğiniz web sitelerini seçemiyorsunuz, bu nedenle popup engelleyicisini tüm web siteler için devre dışı bırakmış olacaksınız.

Adımlar

  • Ayarlar uygulamasını başlatın.
  • Soldaki bölmeden “Safari” yi bulun.
  • “Genel” kategorisi altında, Açılır pencereleri engelle / Block Pop-ups özelliğini kapalı konuma getirin (yeşilden griye).

Böylece artık Safari’de pop-up’lara izin vermiş olacaksınız ve Ayarlar’a geri dönüp tekrar etkinleştirinceye kadar özellik böyle kalacak. Tekrar etkinleştirmek için düğmeyi sağa kaydırmanız yeterlidir.