Kategoriler
Rehberler

Google Authenticator'ı Yeni Telefona Taşımak

Google Authenticator’ı daha önce kullandıysanız ve yakın zamanda yeni bir akıllı telefon satın aldıysanız, Google Authenticator uygulamasını yeni cihazınıza taşımanız gerekebilir; böylece 2 adımlı kimlik doğrulaması için kullanabilirsiniz.

Google Authenticator’ı Yeni Telefona Taşımak

Android veya iOS cihazınızda Google Authenticator uygulamasını indirip yükleyin.

  • İki adımlı kimlik doğrulaması için kişisel bilgisayarla Google’ın web sayfasına erişin ve giriş yapın. “Farklı bir telefona geç” seçeneğine tıklayın.
  • Kullandığınız cihazın türüne göre “Android” veya “iPhone” u seçin ve ardından “Devam” a dokunun. Bir sonraki ekranda bir barkod veya QR kod görünür.
  • Google Authenticator uygulamasını yeni cihazınızda başlatın ve ekrandaki yönergeleri izleyin. İstendiğinde, “Barkod tara” yı seçin ve ekranınızda görünecek kodu tarayın.
  • Barkodu taradıktan sonra Google Authenticator uygulamasında 6 haneli bir kod görülmelidir. Güvenlik nedeniyle kod zaman zaman değişecektir. Kodu sağdaki kutuya girin ve “Doğrula” ya basın.
İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?

Google Authenticator artık yeni cihazınızda 2 adımlı hesap doğrulaması için kullanıma hazır olacak.

Google Authenticator Nedir?

Google Authenticator, Zaman Tabanlı Tek Kullanımlık Şifre Algoritması (TOTP; RFC 6238’de belirtilmiştir) ve HMAC tabanlı Tek Kullanımlık Şifre algoritması (HOTP; RFC 4226’da belirtilmiştir) kullanılarak iki adımlı doğrulama hizmetleri sunan yazılım tabanlı bir kimlik doğrulayıcıdır, mobil uygulama Google tarafından ücretsiz sunuluyor.