Kategoriler
Haberler

iOS 14 Önizleme Sürümünde Ne Özellikler Var?

Daha önceki iOS 14 haberlerimizde iOS 14’ün başlıca özelliklerini sıralamıştık. iOS 14 Önizleme sürümünü test ettik. İşte bu sürümde karşılaştığımız başlıca ilgi çekici özellikler:

iOS 14 Önizleme Sürümünde Ne Özellikler Var?

iOS 14’ün kazandığı widget desteğinden bahsetmiştik. Peki sırada başka neler var? Bunlardan ilki Uygulama Kitaplığı.

Uygulama Kitaplığı, iOS ana ekranını simge karmaşasından kurtaran zarif bir yenilik. Dağınık uygulamalar ve klasörlerle dolu ana ekranların olduğu günler artık geride kaldı.

Gelen Çağrılar Artık Daha Az Dikkat Dağıtıyor

Apple nihayet bu işe el attı ve iOS 14 ile gelen çağrıların artık ekranın küçük bir kısmını kaplamasını sağlıyor. Gelen bir çağrı aldığınızda artık işiniz aniden kesintiye uğramayacak.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Ekran İçinde Ekran Özelliği

Resim içinde resim veya daha yaygın adıyla PiP, iOS 9 ile iPad’de tanıtıldı, ancak garip bir şekilde iOS 14’e kadar iOS’e hiç gelmemişti. Yeni özellik sayesinde, e-posta gönderirken veya web’e göz atarken videolarınızı ve filmlerinizi kompakt bir mini oynatıcıda izlemeye devam edebileceksiniz.

Diğer Küçük Özellikler

  • iPhone’un arkasına iki ya da üç kere dokunmak tanımlanmış uygulamayı açacak.
  • Ön kamerayı aynaladığınızda selfie’ler kamerada göründüğü gibi çekilecek.
  • Haftanın her günü için ayrı alarmlar ayarlamak.
  • Denetim Merkezi’nde yeni NFC Etiket Okuyucu
  • Ses tanıma özelliği yangın / duman alarmları veya sirenler, miyavlayan kediler, köpek havlaması, cihaz uyarıları, kapı zilleri, su akması, ağlayan bebekler, bağırma, araba kornaları veya kapı kolları gibi seslerde sizi uyaracak.