Banka kredisi ile alınan telefon iade edilir mi?

ELN1NO

Üye
Cihaz
red mi 5+
Bugün yaşadığım şehirde bulunan bir telefoncudan banka kredisi ile telefon aldım.
Kredi tutarım 6500tl-banka faiziyle ödemem gereken tutar 7300tl
Telefonun kutusu hiç açılmadı.
Eve geldiğimde ise telefonun kredisinin bana ağır geleceğini düşündüm. İade etmeye karar verdim.
İlk önce banka müşteri hizmetleri ile görüştüm, bana telefonu aldığım yer ile görüşmem gerektiğini söylediler.
Bende telefonu aldığım yere gittim ve iade etmek istediğimi söyledim.
Bana, kendilerinin bu iadeyi almayacaklarını, g*npa (sanıyorum onların telefonu aldıgı şirket) veya kredi aldığım banka ile görüşmemi söylediler.
Sizlere sorum, ben bu ürünü iade edebilir miyim? iade edebiliyorsam kaç gün içinde ve telefonu aldığım yere mi yoksa bana söyledikleri g*npa adlı şirkete mi başvurmam gerekir?
Bu gibi bir durum ile bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi?

pamirkiziltug

Yönetici
Yer
Ayvalık
Cihaz
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Ana şirket olarak söylediğin Genpa ile bir görüş derim. Bazı şirketlerde ve belirli sürelerde telefonların iadesi işlemi zor oluyor. Sen bir ön görüşme yap, gelecek cevaba göre nasıl hareket etmen gerektiğine bakalım.

ELN1NO

Üye
Cihaz
red mi 5+
Ana şirket olarak söylediğin Genpa ile bir görüş derim. Bazı şirketlerde ve belirli sürelerde telefonların iadesi işlemi zor oluyor. Sen bir ön görüşme yap, gelecek cevaba göre nasıl hareket etmen gerektiğine bakalım.
Genpanın sitesinde 14 gün içinde iade edebileceğim yazıyor.Ama ben ürünü genpadan almadım, bir telefoncudan aldım sanıyorum ki onlar kabul etmedikçe iade edemeyeceğim.Genede yarın genpa yı arayıp soracağım.Konuştuktan sonra yazarım

Şu anda çevrimiçi