iPhone 5s yere düştükten sonra açılmıyor

Cihaz
iphone 5s
5s telefonum yere düştü ve kapandı şimdi ise sadece şarja takınca apple logosu geliyo ve kendini tekrar kapatıyo şarjda açmaya çalışmasamda bunu tekrarlıyo
kurtarma moduna da alamıyorum haliyle

abayyni

Üye
Cihaz
İphone 4S
5s telefonum yere düştü ve kapandı şimdi ise sadece şarja takınca apple logosu geliyo ve kendini tekrar kapatıyo şarjda açmaya çalışmasamda bunu tekrarlıyo
kurtarma moduna da alamıyorum haliyle
İtunesi açın kabloyu pcye ve telefona takın Telefon açılınca apple logosu çıkınca güç tuşu ve orta tuşa bas telefon yeniden başlar yeniden başlayınca itunes logosu çıkması lazım bunu 5-6 kez dene itunes logosunu çıkarmaya çalış benim başıma aynı sorun gelmişti logo çıkmıyordu 5-6 kez denedim anakartını hava ile temizledim taktım tekrar yerleştirdim logo geldi hala logo çıkmıyorsa anakartta temassızlık oluşmuş veya daha ciddi bir durum söz konusu anakart ölmüş
Ve itunes logo çıkmıyorsa en son çare dfu mod ile deneyin en son çare anakart değişimi maalesef...
Bataryayıda kontrol edin sorun ordada olabilir

Son düzenleme:
Cihaz
iphone 5s
İtunesi açın kabloyu pcye ve telefona takın Telefon açılınca apple logosu çıkınca güç tuşu ve orta tuşa bas telefon yeniden başlar yeniden başlayınca itunes logosu çıkması lazım bunu 5-6 kez dene itunes logosunu çıkarmaya çalış benim başıma aynı sorun gelmişti logo çıkmıyordu 5-6 kez denedim anakartını hava ile temizledim taktım tekrar yerleştirdim logo geldi hala logo çıkmıyorsa anakartta temassızlık oluşmuş veya daha ciddi bir durum söz konusu anakart ölmüş
Ve itunes logo çıkmıyorsa en son çare dfu mod ile deneyin en son çare anakart değişimi maalesef...
telefonun içindeki hiç bir şeyin önemi yok ama ekranda sadece birkaç saniyelik apple logosu görünüyor başka hiç bir şeyi göremiyorum ıtunes konusundada yeni indirdiğim için hesabım açık değil nerden açacağımı bulamadım tek bir yer buldum ondada telefona kod göndermekten bahsediyor kapalı telefonda haliyle göremiyorum acil bu telefonu açmam lazım yarın yola gidicem

abayyni

Üye
Cihaz
İphone 4S
telefonun içindeki hiç bir şeyin önemi yok ama ekranda sadece birkaç saniyelik apple logosu görünüyor başka hiç bir şeyi göremiyorum ıtunes konusundada yeni indirdiğim için hesabım açık değil nerden açacağımı bulamadım tek bir yer buldum ondada telefona kod göndermekten bahsediyor kapalı telefonda haliyle göremiyorum acil bu telefonu açmam lazım yarın yola gidicem
Tüm çözüm yöntemlerini sıraladım deneyin dfu ve itunes moda nasıl alıncağını googlede aratın ve itunes cihazı görünce geri yükle diyin anakartta veya pilde temassızlık veya bir sorun varsa ona uygun şekilde çözüme ulaştırın yazılım yönünden sorun olduğunu sanmıyorum temssızlık veya hasar varsa uzman kullanıcı değilseniz tamirciye vermeniz gerekmekte

chncnmstgl

Sertifikalı Apple Uzmanı
Yer
ERZURUM
Cihaz
iPhone 6
iPhone’unuzu iTunes yüklü bilgisayarınıza kablonuz aracılığıyla bağlayın ve cihazınızın GÜÇ + ANA EKRAN tuşlarına aynı anda basıp cihazın kapanmasını beklemelisiniz.Cihaz kapanınca GÜÇ tuşundan parmağınızı kaldırıp ANA EKRAN tuşuna basmaya devam ediniz.Bu sayede iTunes kurtarma moduna girecektir.Bu işlemi ilk seferde başaramazsanız birkaç kez denemelisiniz.Eğer bu kurtarma moduna alırsanız iTunes programı size ne yapmanız gerektiği konusunda yönlendirecektir.

Fakat eğer düşme öncesinde böyle bir durumu tetikleyecek unsur yoktu ise sarsıntı esnasında soketlerde temassızlık yada anakart üzerinde hasar oluşmuş da olabilir.

ressam1532

Üye
Cihaz
xiomi mi note4
Benzer durum bendede oldu arkadaslar..wifi sorunu ilk karşılaştıgım sorun oldu.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.