Advertisement

Moto Z Play'e root atma

wampirix

Üye
evet klidi acık ama sorun su xda daki yontem cok karısık onu basite indirebilşicemiz bi formul yokmu
olursa tr de ilk olucana emin olabilirsiniz

eozdil174

Üye
Yer
Kahramanmaraş
Kingoroot ile yapılıyormuş kendi sayfalarında da bir rehber var birkaç yabancı root rehberine daha baktım ancak yukarıda verilen rehber en kısa yoldan gidiyor. Eğer isterseniz o rehberi buraya türkçe şekilde derleyip yollayabilirim. Yine de üstteki root yöntemini eğer bilgisayarınız varsa denemenizi öneririm.

wampirix

Üye
türkçeye cevirip yolarsanız cok memnun olurum
kingrot pc dende
denedim olmuyor
dediniz gibi aşama aşama anlatırsanız sadece ben deilim çok kişi minetar kalır şimdiden teşekkurler

eozdil174

Üye
Yer
Kahramanmaraş
1- ADB ve Fastboot 'u bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Bunun için şu linkten yardım alabilirsiniz.
2- Daha sonra fastboot yardımıyla şu linkteki dosyayı flashlamanız gerekmekte.
Dosyayı flashlamak için fastboot üzerinden "" fastboot flash recovery twrp.img "" komutunu vermelisiniz.

Buraya kadar sorunsuz şekilde geldiyseniz artık telefonunuza TWRP recovery menüsü yüklenmiş olmalı. Buradan sonra vereceğim dosyaları telefonun hafızasına atmanız gerekli.

Not: Eğer bu aşamada cihazı bilgisayarda göremiyorsanız veya hafızasına herhangi bir dosya gönderemiyorsanız ADB aracılığıyla "" adb push ‘ GÖNDERİLECEK DOSYA İSMİ.UZANTISI’ /sdcard "" komutundan yararlanarak cihaza gerekli dosyayı göndermeyi deneyebilirsiniz.

3- Buradan sonra TWRP üzerinden aşağıda vereceğim dosyaları sırası ile yüklemeniz gerekmekte. (Bu dosyaları twrp menüsünden Install kısmına girerek yükleyebilirsiniz.)

1- TurboZ Kernel
2- Super SU

Bu dosyaları da twrp üzerinden yükledikten sonra cihazınızı yeniden başlatın. Eğer her şey yolunda gittiyse cihazınız rootlanmış olacaktır.

Bu arada TurboZ Kerneli yüklemeden önce sadece SuperSU ' yu yükleyip de deneyebilirsiniz.

Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.