Phoenix OS nedir ve nasıl kurulur?

Burak

Uzman
Cihaz
Samsung Galaxy A6+
Phoenix OS'a yoğun istek üzerine yabancı kaynaktan topladığım bilgileri çevirerek sizlerle paylaşıyorum:

Pheonix OS Android tabanlı bir işletim sistemidir ve masaüstü / dizüstü bilgisayarlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. En son sürüm (05.05.2018) Android Nougat 7.1 olup bazı eski bilgisayarlarda bile kusursuz çalışıyor.

Üzerinde zaten Windows veya Linux yüklü olan bilgisayarınıza Phoenix OS yüklemek istiyorsanız aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz.

NOT: GRUB (Grand Unified Bootloader ya da GNU GRUB (kısaca GRUB), bilgisayar açılışında işletim sistemlerini yüklemeye yarayan özgür bir önyükleme yazılımdır. GNU Tasarısı'nın bir parçasıdır. GRUB, işletim sisteminin yüklenerek açılmasını sağlar.) durumunda, ön yüklenebilir bir Windows yükleme disketinin (DVD veya USB) elinizde olduğundan emin olun.

1) ve kullanarak ön yüklenebilir bir USB sürücüsü oluşturun.

-.PNG

2) Bu ön yüklenebilir USB sürücüsünü bilgisayarınıza takın ve açın. Önyükleme menüsünü açmak için F12 tuşuna basmanız gerekebilir. Önyükleme menüsünden, USB sürücüsünü seçin ve Phoenix OS'i yükleme seçeneğine tıklayın.

3) Phoenix OS'i kurmak istediğiniz bölüm sorulacak. Yükleme sırasında, sadece bir klasör PhoenixOS oluşturur ve içindeki tüm dosyaları kopyalar. Bu nedenle herhangi bir bölümü güvenle seçebilirsiniz.

4) Daha sonra GRUB'u yüklemek ve GRUB menü girişini eklemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu seçenek, bilgisayar ön yüklemesinde önyükleme yapmak için çeşitli işletim sistemlerini seçmenizi sağlar.

5) Dosyalar kopyalandıktan ve GRUB yapılandırıldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilir ve bilgisayarınızda Android'i kullanmak için Phoenix OS'i seçebilirsiniz.

-Bu yazı sitesinden çevrilmiştir. Herhangi bir hata alırsanız, yeni konu açıp hatanızı detaylı bir şekilde dile getirmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca bu yazıyı anlamamış ve daha basit bir anlatım istiyorsanız aşağıya belirtebilirsiniz.

senewa

Uzman
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
Eline sağlık güzel yazı. Birde Bliss Os la ilgili bir yazı hazırlar mısın?

moltoviaxx

Üye
Cihaz
Iphone
Phonex OS only requires an Intel or AMD x86 processor (Intel Atom recommended) and at least 2GB of space. I recommend using at least 16GB drives. In order to instal , you will need a USB drive with at least 8GB of storage

moltoviaxx

Üye
Cihaz
Iphone
[QUOTE = "moltoviaxx, post: 67998, member: 53973"]
Phonex OS only requires an Intel or AMD x86 processor (Intel Atom recommended) and at least 2GB of space. I recommend using at least 16GB drives. In order to instal, you will need a USB drive with at least 8GB of storage
[/ QUOTE]

Şu anda çevrimiçi

Aile Bilimi

• Fit In Shine ‘Hayatı güzel yaşamak lazım!’ dedi
    ‘Hayatı Güzel Yaşamak Lazım’ mottosuyla, resmi açılışını 26 Haziran’da yapan Fit In Shine, özel sunumlar eşliğinde davetlilerini ağırladı. Son teknolo ...
  • Bebeklerde kitap seçimi
    Zamane ebeveynleri, bebeklerinin ileride daha zeki ve başarılı olması için birçok yola başvuruyor. Bunlara bebeklik döneminde seçilen kitaplar da dahi ...
  • Makarna salatası tarifi
    Makara salatası lezzeti ve kolay yapımıyla ziyafet sofralarının vazgeçilmezlerindendir. Küçük büyük herkesin severek yediği, makarna salatasını, zevke ...