Phoenix OS nedir ve nasıl kurulur?

Burak

Uzman
Katılım
15 Ağu 2017
Mesajlar
1,773
Tepki puanı
233
Cihaz
Samsung Galaxy A6+
Phoenix OS'a yoğun istek üzerine yabancı kaynaktan topladığım bilgileri çevirerek sizlerle paylaşıyorum:

Pheonix OS Android tabanlı bir işletim sistemidir ve masaüstü / dizüstü bilgisayarlarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. En son sürüm (05.05.2018) Android Nougat 7.1 olup bazı eski bilgisayarlarda bile kusursuz çalışıyor.

Üzerinde zaten Windows veya Linux yüklü olan bilgisayarınıza Phoenix OS yüklemek istiyorsanız aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz.

NOT: GRUB (Grand Unified Bootloader ya da GNU GRUB (kısaca GRUB), bilgisayar açılışında işletim sistemlerini yüklemeye yarayan özgür bir önyükleme yazılımdır. GNU Tasarısı'nın bir parçasıdır. GRUB, işletim sisteminin yüklenerek açılmasını sağlar.) durumunda, ön yüklenebilir bir Windows yükleme disketinin (DVD veya USB) elinizde olduğundan emin olun.

1) Phoenix OS ISO dosyasını indirin ve Rufus'u kullanarak ön yüklenebilir bir USB sürücüsü oluşturun.

-.PNG

2) Bu ön yüklenebilir USB sürücüsünü bilgisayarınıza takın ve açın. Önyükleme menüsünü açmak için F12 tuşuna basmanız gerekebilir. Önyükleme menüsünden, USB sürücüsünü seçin ve Phoenix OS'i yükleme seçeneğine tıklayın.

3) Phoenix OS'i kurmak istediğiniz bölüm sorulacak. Yükleme sırasında, sadece bir klasör PhoenixOS oluşturur ve içindeki tüm dosyaları kopyalar. Bu nedenle herhangi bir bölümü güvenle seçebilirsiniz.

4) Daha sonra GRUB'u yüklemek ve GRUB menü girişini eklemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu seçenek, bilgisayar ön yüklemesinde önyükleme yapmak için çeşitli işletim sistemlerini seçmenizi sağlar.

5) Dosyalar kopyalandıktan ve GRUB yapılandırıldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilir ve bilgisayarınızda Android'i kullanmak için Phoenix OS'i seçebilirsiniz.


-Bu yazı Trish Tech sitesinden çevrilmiştir. Herhangi bir hata alırsanız, yeni konu açıp hatanızı detaylı bir şekilde dile getirmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca bu yazıyı anlamamış ve daha basit bir anlatım istiyorsanız aşağıya belirtebilirsiniz.
 
Son düzenleme:

senewa

Uzman
Katılım
28 Ağu 2019
Mesajlar
226
Tepki puanı
33
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
Eline sağlık güzel yazı. Birde Bliss Os la ilgili bir yazı hazırlar mısın?
 

senewa

Uzman
Katılım
28 Ağu 2019
Mesajlar
226
Tepki puanı
33
Yer
Gaziantep
Cihaz
Asus Zenfone 2 ZE551ML
Gerekli mesajı özelden yazdım en kısa sürede gelir.
 

moltoviaxx

Üye
Katılım
27 Ağu 2019
Mesajlar
6
Tepki puanı
0
Cihaz
Iphone
Phonex OS only requires an Intel or AMD x86 processor (Intel Atom recommended) and at least 2GB of space. I recommend using at least 16GB drives. In order to instal , you will need a USB drive with at least 8GB of storage
 

moltoviaxx

Üye
Katılım
27 Ağu 2019
Mesajlar
6
Tepki puanı
0
Cihaz
Iphone
[QUOTE = "moltoviaxx, post: 67998, member: 53973"]
Phonex OS only requires an Intel or AMD x86 processor (Intel Atom recommended) and at least 2GB of space. I recommend using at least 16GB drives. In order to instal, you will need a USB drive with at least 8GB of storage
[/ QUOTE]
Sarkari Result Pnr Status 192.168.l.l
 


Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Üst