Advertisement

Samsung Galaxy J5 Root Yapma

BurakUtas

Üye
Katılım
10 Ağu 2016
Mesajlar
274
Tepki puanı
40
Samsung J serisinin güçlü telefonlarından olan Samsung Galaxy J5 cihazımıza root erişimi sağlayacağız.

Öncelikle telefonda USB hata ayıklama modunu açalım. Ayarlar - Hakkında'da bulunan yapım numarasına 7 kez tıklayalım. Geri tuşuna basalım ardından geliştirici seçeneklerini göreceksiniz. Geliştici seçeneklerine girelim. USB hata ayıklamayı aktif edelim.

Gerekli dosyalarımız:
J500H ve J500F Recovery dosyaları - https://cloud.mail.ru/public/283q/PhBvYmf9a
Samsung USB sürücüleri - https://yadi.sk/d/GcXb_Xl9isTi7
J500H ve J500F Root dosyaları - http://turbobit.net/em1dgz6nmgue.html
Odin programı v3.07 - http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1168421

Yukarıda verdiğim dosyaları indirelim. Odin programını yönetici olarak çalıştıralım. Telefonumuzu Download moduna ( Home + Power+ Ses kısma tuşlarına aynı anda 10 saniye basalım. Çıkan sayfada ses artırma tuşuyla devam edelim.) alalım. Telefonumuzu bilgisayarımıza bağlayalım. Odin programında sol üst köşede yer alan ID:COM seçeneği renkli ise doğru ilerliyoruz. Eğer değilse yukarda verdiğimiz USB sürücüsünü indirip kuralım.

Ardından Odin programında PDA yazan kısma basalım. Buradan Recovery dosyasını seçip kutucukları ekte paylaşacağım fotoğraftaki gibi işaretleyelim. Ardından start tuşuna basıp bekleyelim. Telefonumuz kapanıp açıldıktan sonra Odin programında PASS yazısını görene kadar bekleyelim. Artık TWRP Recovery işlemi son buldu.

Şimdi Root işlemine geçelim.

Root dosyasını cihaz hafızasına atalım. Telefonu Download moduna aldığımız gibi Recovery moduna alalım. Direk ekranımız gelmezse ekranda çıkan alttaki kutucuğu sağa doğru kaydıralım. Çıkan ekranda install yazan yere tıklayıp hafızaya attığımız root dosyasını seçelim. Çıkan seçeneğe yes diyip yüklenmesini bekleyelim. Kısa bir süre sonra Samsung Galaxy J5 root işlemi bitmiş olacaktır. Ardından Reboot System Now seçeneğine tıklayarak telefonumuzu yeniden başlatalım.

Root işlemimiz bu kadar. Yönergeleri doğru uyguladığınız takdirde hiçbir sorun ile karşılaşmayacaksınız. Eğer karşılaşırsanız sorularınızı bekliyor olacağız.

Unutmayın ki Root işlemi cihazınızı garantiden çıkarır.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&hl=tr Uygulaması ile cihazınızın Root işleminin başarısız mı başarılı mı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ekran Alıntısı.PNG
 


KANSAÇAN

Üye
Katılım
28 Ara 2016
Mesajlar
1
Tepki puanı
0
telefon kitlendi samsung yazısında kalıyor recovery is not seandroid enforcing hatası veriyor
 


Şu anda çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.
Üst